Naci Görür 2024’ü İlk Uyarısını Yaptı: O 5 Şehri Sıraladı!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde dün 4,4, 3,5 ve 4,5 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldi.

Bilim Akademisi Kurucu Üyesi ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, söz konusu depremlerin ardından Bitlis/Zagros bindirme kuşağına dikkati çekti.

O ŞEHİRLERİ SIRALADI

Son dakika… Japonya’da son 1,5 saatte 5 ile 7,6 büyüklüğünde 9 deprem: Tsunami uyarısı verildiSon dakika… Japonya’da son 1,5 saatte 5 ile 7,6 büyüklüğünde 9 deprem: Tsunami uyarısı verildi
Görür, Bitlis, Adıyaman, Hakkari, Tunceli ve Bingöl bölgesi için uyarıda bulunarak “Deprem Dirençli Kentler” faaliyetlerinin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Deprem uzmanı bugün Japonya’da meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremi işaret ederek çağrıda bulundu. Görür, “Bakın bugün Japonya’da 7’nin üzerinde deprem oldu bir kişi bile ölmedi” dedi.

Naci Görür’ün paylaşımı şöyle:

“Arkadaşlar, bugün daha önce yazdığım bazı tweetleri tekrar gönderdim. Bu tweetlerde Hakkari ve Bitlis/Zagros Bindirme kuşağına dikkati çekiyoruz. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. Adıyaman-Hakkari arasında ve Tunceli ve Bingöl’de Deprem Dirençli Kentler faaliyetleri sürdürülmelidir. Depremden korkmamak depreme hazır olmakla mümkün. Bakın bugün Japonya’da 7’nin üzerinde deprem oldu 1 kişi bile ölmedi. Ülkemizde deprem dirençli kentler istiyoruz. Kampanyaya yazılarak, talep ederek katkı veriniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir