Epstein davasında yeni gelişme: Hawking’in adı temize çıkabilir

Fuhuş, pedofili, insan kaçakçılığı gibi suçlardan cezaevinde olduğu sırada intihar eden ABD’li iş insanı Jeffrey Epstein’in davası giderek büyüyor.

Epstein’in çocuk yaşlarda fuhuşa sürüklediği kadınların şikayetleri üzerine açılan davada yeni bilgiler ortaya çıktı.

İddiaya göre milyarder Epstein, yapay zeka ve genetik mühendisliğini kullanarak “süper insanlar” yaratmak istedi ve bu da onu dünyanın en önemli bilim insanlarından Stephen Hawking’in davet edildiği bilimsel bir konferansa fon sağlamaya yönlendirdi.

GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASINI İSTEDİ

Mahkeme belgelerinde Epstein’in İngiliz profesörle ilişkisi hakkında tuhaf iddialar mahkeme belgelerinde ortaya çıktı. Hatta merhum Cambridge profesörü Hawking, Epstein’ın özel Karayip adasındaki bir konferansta mangal yaparken bile fotoğraflandı.

Ancak gelen haberlere göre Epstein bu söylentiden o kadar endişeliydi ki, eski sevgilisi Ghislaine Maxwell’den iddiaların çürütülmesine yardımcı olabilecek herkese bir ödül teklif edilmesini önerdi.

Epstein’ın söylentiyi ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerinin ayrıntıları, Maxwell’e Ocak 2015’te gönderdiği bir e-postada ortaya çıktı ve bu e-posta, mahkeme emriyle kamuoyuna duyuruldu.

Özellikle, eski ABD başkanı Bill Clinton ile bir akşam yemeğine ilişkin iddiaları ve Hawking’in Virgin Adaları’nda reşit olmayan bir seks partisine katıldığına dair söylentileri çürütmek istediğini yazdı.

Ünlü fizikçi, 2006 yılındaki seks partisi iddiası sırasında, kendisine 21 yaşında teşhis konulan motor nöron hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyesine ve ses sentezleyicisine bağımlıydı.

BİLİMSEL KONFERANSA KATILDI

Hawking, Epstein’in Florida’da reşit olmayan bir çocukla yasa dışı cinsel faaliyette bulunduğu gerekçesiyle polis suçlamalarıyla karşı karşıya kalmasından sadece bir ay önce, ABD Virgin Adaları’ndaki St Thomas’ta Epstein tarafından finanse edilen bir bilimsel konferansa katıldı.

Dahası, bilimin en önde gelen beyinlerinden biri olan Hawking’e, aralarında üç Nobel ödüllü kişinin de bulunduğu diğer önde gelen fizikçiler, kozmologlar ve teorisyenler eşlik etti.

Hawking, 2018 yılında 76 yaşında vefat etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir