Apple, Watch Series 9 ve Ultra 2’nin kullanışlı Double Tap özelliğini kullanıma sunuyor

Apple’ın eylül ayında yeni cihazları tanıttığında gösterdiği Çift Dokunma özelliği artık mevcut.

Çift Dokunma, ekrana veya Digital Crown’a dokunmanıza gerek kalmadan saatinizi kontrol edebilmenizi sağlar. Buradaki fikir, diğer eliniz meşgulken bir uygulamadaki bir eylemi gerçekleştirmenizi kolaylaştırmak.

Diyelim ki Apple Watch’unuzu sol bileğinize takıyorsunuz. Örneğin, sağ elinizde yiyecek taşıyorsanız ancak bir aramayı yanıtlamak (veya sonlandırmak) ya da dinlediğiniz şeyi duraklatmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken sol baş parmağınızla işaret parmağınızı iki kez birbirine dokundurmak. Smart Stack widget’larını çağırmak ve alarmları ertelemek veya zamanlayıcıları başlatmak ya da durdurmak gibi şeyler yapmak için de Çift Dokunmayı da kullanabilirsiniz.

Apple, Watch Series 9 ve Ultra 2’nin kullanışlı Double Tap özelliğini kullanıma sunuyor

Double Tap’ın, 2021’de Apple Watch cihazlarına gelen erişilebilirlik odaklı Yardımcı Dokunuş özelliğini takip ettiğini belirtmekte fayda var. Apple bunu, çeşitli mobilite ihtiyaçları olan kişilerin el hareketlerini kullanarak Saatlerini daha kolay kullanmalarına yardımcı olmak için tasarladı. Benzer bir özellik uzun zamandır iOS’ta mevcut.

Apple Watch’unuz otomatik güncellemelere ayarlanmışsa cihazınızın watchOS 10.1’i yüklemesini bekleyebilirsiniz. Double Tap’i daha erken kullanmaya başlamak istiyorsanız güncellemeyi manuel olarak yüklemenin birkaç yolu vardır.

iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın. Saatim sekmesine, ardından Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Kurulum işlemi sırasında iPhone veya Watch şifrenizi girmeniz gerekebilir.

WatchOS’u doğrudan Apple Watch’unuzda güncellemek için öncelikle bir Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Ayarlar uygulamasını açın ve ardından Genel > Yazılım Güncelleme > Yükle’ye dokunun. İkinci istem, indirilmeye hazır yeni bir yazılım güncellemesi olduğunda mevcut olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir